שמירת הברית [#6111]

שאלה:

שלום כבוד הרב אני דתי מתמיד ובשנים האחרונות היתחזקתי יותר ונכנסתי לישיבה לפני שנתיים ועד היום אני לא מצליח להיתמודד עם שמירת הברית מה שלא עשיתי לא מצליח, לומד תורה הכל אבל עדיין גם שבישיבה בסוף נופל בברית ובאתרים לא צנועים איכשהו תמיד זה מגע בסוף. היה לי תקופה שהייתי נקי חצי שנה אבל שוב נפילה ושוב. לא יודע מה לעשות מיואש. יש לרב עצה? אבל לא עצה רגילה כי באמת שמעתי כבר את כולם ושוב זה חוזר על עצמו הנפילות. לנתק אינטרנט הכל אין לא עוזר, ללמוד תורה לא עוזר, מה אני אמור לעשות? בזמני עליה הכל טוב אני מיתעלה מרגיש קרבת השם אבל פתאום היתרסקות לרצפה מהנפילות.

תשובה:

א. להקטין את הנפילה. ח”ו כאשר מגיע ניסיון, לשהות אותו מעט. וכן להפסיק באמצע, וכן לא להשלים תאוותו לעולם. וכך בכל פעם להקטין יותר ויותר את הנפילה.

וכן ראוי שבכל עת של ניסיון ילך לטבול, עדיף במים קרים.

ב. נצרך לבנות עולם פנימי עצמי של חיבור עמוק ומדוייק לקב”ה ולתורתו, ובהם אהבה ויראה פנימית וחיצונית. בנין זה צריך להיות מותאם לנפשך באופן פרטי ומדיוק, ולצורך כך הינך נצרך ללמוד ולהכיר את נפשך בפרוטרוט, ועי”ז להתאים מהלך מדוייק המתאים לנפשך. הנפילה נובעת מחסרון מילוי פנימי מדוייק. ומתוך כך מוצא היצה”ר מקום נרחב לחול ולהפיל. ולפיכך שורש החסרון מתחיל בזמני העליה דווקא.

ג. בכל עת ניסיון יש למסור נפשו להשי”ת שמוכן למות על קידוש השם על מנת לא לעבור על רצונו.