עבודה למעשה? [#9977]

כ"ט חשון התשפ"א

שאלה:

המשך 9900
תודה רב לכבוד הרב שליטא על התשובה ,
אך אני צריכה פירוט גדול יותר שהרב ייתן לי, כדי לעשות את העבודה למעשה, בבקשה הרב , ייתן לי כמה דוגמאות איך עושים זאת, איך זה בא למעשה ביום יום, בדברים חיצוניים שאני ייעשה אותם עם פנימיות,
וכמובן שקשורים לשורש נשמתי ,

כמו כן האם הרב חושב שאני צריכה לגשת לניתוח שהמליצו לי לעשות אגב המצב שלי ,ולא רק מצד הפיריון, אלא בגלל הכאבים שאני סובלת מהם, בגלל המחלה שיש לי ? אולי לפי תשובת הרב ייתכן שאם אני יכניס פנימיות למעשיי אז האם זה יתרפא מאליו כל ההידבקיות שיש לי והנגעים שנוצרו אצלי בשחלות וקצת גם נכנס לתוך הרחם, והרירית החלשה שיש לי ?

הרב ייתן לי שיעורים שכדאי לי לשמוע , כדאי להיכנס לעולם פנימי, בעלי כל הזמן אומר לי לשמוע את השיעורים של הרב שניתנו לנשים האם הרב חושב שזה גם בשבילי , ? האם יש ספר שהרב ממליץ לי ללמוד ממנו.?

בעלי אומר לי שאם הייתי יותר כנועה ויותר עדינה כלפיו ( יש בי מידת הכעס ועוצמה נשית שקשה לי להתבטל ולהיות מכבדת את בעלי כראוי ובעלי מאד מתוסכל מזה ואמר לי שהמפתח בין הייתר לילודה זה הנקודה הזאת שצריכה להשתנות אצלי ואם זה היה משתנה זה היה מביא ילדים לעולם, מצד שני אם היה מגיע לבעלי יותר ילדים אז היה מקבל אישה אחרת ולכן הוא שצריך להשתנות ולא אני , הוא צריך לתקן את עצמו ואז אני יישתנה ,אם בלימוד תורה יותר, מידות וכדומה ) מה דעתו של הרב ?

תשובה:

ספר בלבבי חלק א', שינון במחשבה ובפה, אולם בעיקר פתיחת הלב לחוש כך. ומתוך אמונה ואהבה לעשות את רצון הבורא, קריאת שמע, שמירת שבת, וכן שאר המצוות, מתוך אמונה בהירה אהבה ושמחה בעבודת ה' טהורה ונקייה.

כל אחד צריך לתקן את חלקו.

הנ"ל אינו קשור בהכרח לסיבה שאין ילדים, אלא נצרך לעשות כן מפני שזה אמיתת החיים.