רפואה [#9974]

ט"ז כסלו התשפ"א

שאלה:

בוקר טוב לכבוד הרב שליטא,
א. רציתי לדעת האם לכל מחלה בגשמיות יש שורש רוחני, ?
ב. האם יש ספר שמפרט זאת שהרב מכיר שניתן ללמוד ממנו ?
ג. האם גם מחלה שנובעת מאשמת האדם היא בעומק מתחילה מכך שאדם עבר על אחד ממצוות לא תעשה, או ממידה רעה ולא מתוקנת , ואני יסביר את דבריי : כידוע יש קשר ישיר בין תזונה (אכילה ושתייה) לבין הבריאות של האדם , עכשיו אדם אכל ושתה מאכלות ומשקים מזיקים ולא חסר בימינו היום כתוצאה מכך נחלה באבר פנימי או חיצוני יותר , האם גם כאן יש קשר לפן הרוחני שהאדם לקה בו , (ולא רק מצד כך שבגלל שהאדם בדיכאון אז הוא בורח לאכילה מופרזת או מתוקים או עישון שעלול להזיק לו).
וכמו כן היום יש גורמי מחלה נוספים שהלבישו עלינו הרשעים כגון:
– פלואריד במיים שזה רעל מסרטן . פשוט מרעילים אותנו דרך מקורות המיים .
– אנטנות סלולריות
-. עמודי חשמל
-. ריסוסים כימיים במזון
-. ריסוסים בשמיים של חלקי מתכות בכל העולם זה נעשה.
-. חיסונים . (וסליחה שאני מזכיר את זה כל פעם,אני יודע שדעת הרבה מהרבנים אומרים לעשות חיסונים למרות ששאלתי בזמנו את הרב גריינמן והוא אמר לי רק חיסונים שעבר 20-30 שנה ויש מספיק מידע לגביהם שלא מזיקים , וזה קשה ביותר לדעת מה השתנה במרכיבים שלהם ועוד . וגם המידע שראיתי והוכחות ומחקרים של מומחים בכל העולם שאומרים שזה מזיק, וגם שעל פי מחקרים החיסונים לא עוברים את שלושת השלבים שחייבים לעבור לפני יציאתם לשוק , וזה קשה לי הנושא הזה כי אני למעשה יוצא נגד דעת רבנים גדולים ממני שאומרים כן לעשות , אבל אני לא יכול לעצור את עצמי מהדאגה שלי לשלום העם היהודי, כפי שאני גיליתי וראיתי ).
ד. האם מותר לי בכלל להביע את דעתי בנושא החיסונים כפי המידע שיש ברשותי למרות שיש רבנים אם לא כולם אני לא יודע שאומרים לעשות חיסונים , האם אני לא יוצא נגד דעת תורה, האם אני עושה עבירה שאני לא רוצה לחסן את ילדי , ?
ה. האם בכלל מותר ללכת לרופא רופאה בימינו,הרמב”ן כמדומני אומר לא ללכת, בשבחי הר”ן כמדומני רשם הרב לא ללכת לרופאים, הסטייפלר אמר שהרופאים רוצחים כך שמעתי בהודעה שהשאירו באחד הקווים (האם זה נכון בכלל?), ומן הסתם יש עוד גדולים מרבותינו שאמרו לו ללכת, ומאידך יש רשום שניתנה רשות לרופא לרפאות , הרב ייעשה לנו סדר בנושא בבקשה .

תודה רבה לכבוד הרב שמקדיש מזמנו למען עם ישראל .

תשובה:

א. כן.

ב. לא ידוע לי.

ג. עצם האשמה היא שורש הפגם הרוחני.

ד. עשה לך רב וקבל דעתו.

ה. אדם שחי בבטחון ובבהירות שרק השי”ת מרפא, אין לו לילך. וגם בזה יש מרבותינו שחילקו בין חולי פנימי או חיצוני.

ומי שאינו במדרגה זו באופן כללי נצרך ללכת לרופא במקום שאין חשש הפוך של נזק ע”י הרפואה, וד”ל.