טיפולים ברפואה אלטרנטיבית [#15880]

ג' כסלו התשפ"ב

שאלה:

לכבוד הרב, שליט"א,

לאחרונה קראתי את הספרים ואתר האינטרנט של הרב בתקווה שהרב יכול לענות על משהו שתהיתי. קיבלתי בעבר עזרה מרפואה אלטרנטיבית. בהחלט ראיתי תוצאות ושמעתי סיפורים שלדעתי לא הורכבו ביעילותם.
תהיתי לגבי השיטה של ​​הרב על הטיפולים הרפואיים האלטרנטיביים האלה.

1/ ספציפית תרופות הוליסטיות המבוססות על הסרת אנרגיות כלואות שאספנו ונאגרנו בגופנו מאי עיבוד הרגשות בזמן שהם עלו ונאספות מאחרים. חלקם מחיים קודמים ועברו בירושה מאבות אבות. (לא ראיתי מתרגל. פשוט השתמשתי בידע משם כדי להשתמש בריפוי בשילוב מידע אחר שכבר היה לי. חקרתי שיטות ריפוי אנרגיה וכיצד האנרגיה זורמת בגוף.)

2/ שיטה נוספת בה השתמשתי (המסע) מבוססת על זיכרונות שנשמרים בתאים הפיזיים שלך וגורמים להם להתרבות מחלות ולא לקבל נוירוטרנסמיטורים. שיטה זו מבוססת על הסרת הזיכרונות הלכודים כך שהמחלה תבריא ברגע שהיא תצא. התאים הבאים לאחר מכן לא ישאו את המחלה מכיוון שהזיכרונות הכלואים גרמו למחלה להתרבות ברציפות בכל קבוצת תאים חדשה. ועכשיו הזיכרונות הכלואים אינם לכודים. (ראיתי מתרגל פרומי לגמרי. היו לי סך הכל 4 מפגשים עם הרבה זמן בין כל אחד לבדי והשתמשתי בשיטות בין המפגשים לביצוע עבודות הריפוי בכוחות עצמי והתמודדות עם סטרס.)

השאלות שלי הן:

כמה מזה אמיתי?
והאם יש להשתמש בו ואם כן, מהי השקפת התורה ודרך השימוש בה?

תשובה:

יש בזה בוודאי חלקי אמת, אם כי אינני מדבר על תרופה או שיטה מסוימת בפרטות.

מי שאין בכוחו לעסוק באופן פנימי עם עצמו בשום שכל, לפעמים נצרך להשתמש בדברים מעין אלו. כמובן נצרך בירור בכל מקרה ומקרה לגופו ע"י בר דעת פנימי.